Bieg Niepodległościowy nas 100 lecie odzyskania Niepodległości – Stolec 2018

Za nami Bieg Niepodległościowy w Stolcu

10 listopada 2018 roku mieliśmy przyjemność organizować Narodowy Bieg Stulecia – Bieg Niepodległościowy w Stolcu. Głównym celem wydarzenia było upamiętnienie Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Organizując Bieg Niepodległościowy staraliśmy się stworzyć idealne warunki do poczucia wspólnoty i solidarności, nie tylko wśród dorosłych, ale również wśród dzieci. O godzinie 10:00 rozpoczęły się biegi przedszkolaków i dzieci z klas 1-3. Każde z nich biegło z flagą Polski, a na mecie otrzymały pamiątkowy medal oraz poczęstunek – pączka.

Około godzinę po biegu najmłodszych, została przeprowadzona nietuzinkowa rozgrzewka, którą poprowadziła Adrianna Derkowska, standardowo nas zaskakując swoimi pomysłami – biegacze rozgrzewali się m.in. do rytmów Poloneza!

Start Biegu Głównego nastąpił punktualnie o godzinie 11:11 co było nawiązaniem do Święta Niepodległości. Przed starem wszyscy biegacze i kibice jednym głosem zaśpiewali Hymn Polski. Tego dnia chcieliśmy wspomnieć również naszego przyjaciela z biegowych ścieżek Jurka Ochotę, który zmarł podczas zawodów biegowych. Oddaliśmy mu hołd minutą ciszy.

Biegacze mieli do pokonania malowniczą 5-cio kilometrową trasę, wiodącą przez zielone pola i tereny rolne, dzięki czemu mogli ujrzeć kojące widoki dzikiej zwierzyny, wypasających się krów czy baranów. Każdy z zawodników dobiegając do mety otrzymywał dużą Flagę Polski, dokładnie 123 metry przed metą, co nawiązywało do 123 lat Polski pod zaborami. Flagi te zostały sprezentowane każdemu z zawodników, jako symbol narodowości i wspólnoty. Na mecie biegacze otrzymali pamiątkowe medale, a później mogli udać się na ciepły posiłek regeneracyjny – pieczone kiełbaski prosto z grilla oraz ciepłą herbatkę.

Spikerem Narodowego Biegu Niepodległościowego w Stolcu był Janusz Chmielewski, który sprawnie przeprowadził dekorację. Przewidzieliśmy nagradzanie w kategoriach: OPEN kobiet i mężczyzn, wiekowych, mieszkańców powiatu polickiego, drużyn 5cio osobowych oraz drużyn mundurowych.

Zwycięzcami biegu zostali Dominika Podkowińska oraz Patryk Dacka ze Szczecina.

Mimo tego, że bieg w Gminie Dobrej organizowaliśmy po raz pierwszy, a czas zapisów był stosunkowo niewielki, frekwencja była bardzo zadowalająca – udział w naszym wydarzeniu wzięło 257 zawodniczek i zawodników.

Bardzo dziękujemy za wsparcie przy organizacji tego niesamowitego wydarzenia naszym Parterom, którymi byli Powiat Police oraz Gmina Dobra. Jesteśmy również wdzięczni za pomoc Pani Wójt Teresy Dery, GCKiB Filii w Stolcu, Zespołowi Szkół Ignacego Łukasiewicza, Straży Pożarnej, a także wolontariuszom z klas wojskowych i policyjnych.

Serdecznie dziękujemy również naszym Sponsorom: Netto, Seat Krotoski – Cichy, Promo & Sport.

Organizator Biegu – Presez BBL Police Zbigniew Pokrzywiński

« z 2 »Więcej zdjęć można znaleźć tutaj:

WYNIKI BIEGU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO :

NARODOWY BIEG STULECIA – BIEG NIEPODLEGŁOŚCIOWY – STOLEC wyniki 2018