Bieg po marzenie 2019

Po raz pierwszy w naszym województwie odbył się nietypowy bieg, gdzie wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami! Jak do tego doszło ?

Mieszkaniec Polic Zbigniew Pokrzywiński – zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata w Biegach Ekstremalnych ,,Spartan Race Trifecta 2019”. Kwalifikacja to jeden z elementów całej układanki – zdobył ją startując w ciągu roku w różnych startach. Natomiast,aby pojawić się na docelowych mistrzostwach organizowanych w Grecji potrzebne są określone środki pieniężne, stąd zrodził się pomysł na organizację tytułowego „Biegu Po Marzenie”.

Udział w sobotnim biegu mógł wziąć każdy,kto chciał wspomóc naszego zawodnika i sprawić by mógł godnie reprezentować nas na arenie międzynarodowej. Był to dość nietypowy bieg, ponieważ każdy z uczestników, który przekroczył linię mety mógł wybrać sobie dowolny puchar! Puchary te zostały przekazane z osobistej kolekcji Rodziny Pokrzywińskich (Zbyszka, siostry Beaty i taty Krzysztofa), które zdobywali przez wiele lat startując w najróżniejszych wydarzeniach sportowych.

Impreza odbyła się w sobotę 19 października, na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. Mimo dość spontanicznej organizacji oraz tego, że zapisy do biegu ruszyły zaledwie 3 tygodnie przed wydarzeniem, spotkał się on z niemałym zainteresowaniem – udział w nim wzięło blisko 100 uczestników! Każdy z nich po przekroczeniu linii mety, wybrał sobie dowolny puchar, zjadł pysznego pączka oraz cieplutką kiełbaskę z grilla.

Zbyszek jest znany nie tylko jako sportowiec, ale też jako organizator różnych biegów, które cechuje wspólny mianownik – rodzinna atmosfera i dobra organizacja. Każdy uczestnik na imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie Biegambolubię Team Police, może poczuć się wyjątkowo, jak u siebie.

„Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom biegu, ale także sponsorom: Seat Grupa Cichy Szczecin, firmie Drobimex, Gabinetowi Dentystycznemu Magnolia, firmie EcoPol, Cukierni Staromiejskiej Police, Panu Janowi Ziętkowi z firmy Lastrico.To dzięki nim spełni się moje marzenie!”

Jeśli ktoś nie miał okazji wystartować w sobotnim biegu, to ma jeszcze szanse wesprzeć Zbyszka – wystarczy dołożyć cegiełkę za pośrednictwem strony zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/htfxxk) do czego gorąco zachęcamy!

Zdjecia:

https://www.facebook.com/pg/KrywanFoto/photos/?tab=album&album_id=2458490110873020&__tn__=-UK-R

https://www.facebook.com/pg/BroOnTour/photos/?tab=album&album_id=2414428481946472&__tn__=-UK-R

Film z biegu: