Dobra Piątka 2019

Dobra Piątka – kolejna udana Impreza przeszła do historii

W sobotę, 27 kwietnia w Dobrej mieliśmy przyjemność zorganizować imprezę integracyjno-sportową pod nazwą – DOBRA PIĄTKA. Wzięło w niej udział ponad 350 uczestników, którzy rywalizowali w biegu na 5 km oraz marszu Nordic Walking, a także mieli niecodzienną okazję spróbować swoich sił w dwóch zabawnych i tym samym nietypowych konkurencjach – Sprincie w Klapkach oraz Jedzeniu Bananów Na Czas. Nie zapomniano również o najmłodszych, dla nich przygotowano biegi na różnych dystansach, a w zmaganiach dziarsko pomagała im przesympatyczna Pani Pszczółka. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Police wraz z Gminą Dobra.

A tak to wydarzenie relacjonują sami uczestnicy i bardzo dziękujemy za te miłe słowa:

„…Oj, działo się naprawdę fantastycznie i jest to jedna z tych imprez, które miło zapadają w pamięć i jeszcze tego samego dnia ma się przekonanie, że z radością wróci się tu za rok (o matuchno, dlaczego DOPIERO za rok?). Natomiast w kalendarzu z planami na kolejny sezon stawia się milion wykrzykników i innych ozdobników, oraz duży napis: „Upolować Pakiety”, bo to pewne, że rozejdą się o wiele szybciej, niż zdążymy się zorientować, że już są. Ha, my wiedzieliśmy, że będzie przesympatycznie, wesoło, „na bogato” ( no wiecie: pamiątkowa koszulka, piękny medal, pyszne jedzonko, zajefajne zdjęcia od profesjonalnych fotografów sportowych) i z troską o każdego uczestnika (zaczynając od tych malutkich, biegających szkrabów, a na wolontariuszach kończąc), bowiem organizatorem Dobrej Piątki jest BiegamBoLubię Team Police pod dyrygenturą niezastąpionego Zbigniewa Pokrzywińskiego…”

Wielkie sportowe święto, jakim niewątpliwie była DOBRA PIĄTKA, mimo mało zachęcającej aury, przyciągnęło naprawdę wielu mieszkańców. Świetna organizacja i profesjonalne podejście zawodników sprawiły, że impreza przebiegła bez najmniejszych problemów. Nie zawiedli też kibice, którzy dopingowali zawodników wzdłuż trasy oraz na mecie. 
Dystans 5 km najszybciej przebiegł Damian Sitarz ze Strzelna w czasie (16:26,20). Miejsce drugie zajął Rafał Wilk z Gryfinaz czasem 16:47,10, a na pozycji trzeciej zjawił się Kamil Rusek ze Szczecina (16:56.05). W kategorii kobiet zwyciężyła Maja Dudzińska (19:24.70). Miejsce drugie zajęła Magdalena Samotyja (19:40.95), a miejsce trzecie Magdalena Ceniuch (20:58.95). Wyróżniono też najlepszych zawodników w kategorii Nordic Walking, Najlepszych Mieszkańców Powiatu Polickiego oraz najlepsze zespoły w klasyfikacji rodzinnej i drużynowej. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal z symbolicznym bananem, który był w tym roku owocowym królem imprezy. Medale na mecie wręczali m.in. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka oraz Poseł RP Norbert Obrycki. Na mecie czekała również zdrowa przekąska w postaci wypełnionego po brzegi kubeczka świeżych owoców, kiełbaska z grilla, gorąca kawa,no i oczywiście wszechobecnetego dnia banany.

Organizatorem DOBREJ PIĄTKI było Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Police. Wydarzenie wsparło wiele firm, w tym Gmina Dobra i Powiat Policki, Reha Med Center, Seat Krotoski Cichy, Gabinetymagnolia – Dziękujemy!

Link do wyników:

http://wyniki.b4sport.pl/dobra-piatka/m244.html

Wyniki w pliku PDF
– Bieg 5km
– Nordic Walking

Linki do zjdęć:

Krywan Foto:
https://tiny.pl/trkpp
Fotografia sportowa – Dulny foto
https://tiny.pl/trkpl
https://tiny.pl/trkpn

Głos Szczeciński

https://tiny.pl/tr1zb
https://tiny.pl/tr1zz
PM Digital Studio:

https://tiny.pl/tr13h
https://tiny.pl/tr13q

Fotografia sportowa – Dulny foto:
https://tiny.pl/tr13x

Noana&aero photo
https://tiny.pl/tr13g

Dziennik Policki:
https://tiny.pl/tr1zk

BOREK:
https://tiny.pl/tr13m