I Bieg po zdrowie

15.06.2013r ,,I BIEG PO ZDROWIE”

W minioną sobotę,15 czerwca odbył się „I Bieg po zdrowie„, którego pomysłodawcami i głównymi organizatorami było rodzeństwo Beaty i Zbyszka Pokrzywińskich (trenerów BiegamBoLubie Police) oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji. Start i meta do biegu miał miejsce na terenie stadionu,gdzie co tydzień odbywają się spotkania Polickiej grupy BiegamBoLubie.

Grono Polickich biegaczy powiększa się z każdym tygodniem, niemal stałym elementem uczestnictwa jest pojawianie się na zajęciach rodzin. Chcąc zachęcić kolejne osoby do wyjścia z domu, oderwania się od kanapy i namówić do wspólnego biegania postanowiliśmy zorganizować bieg w naszym rodzinnym mieście-mówi rodzeństwo Beata i Zbyszek.

W słonecznej aurze punkt 9 rano rozpoczął się bieg przedszkolaków oraz uczniów klas od 1 do 3, a do przebiegnięcia mieli odpowiednio od 200 do 400 metrów. Na mecie dla każdego malucha czekał poczęstunek, a najlepsi zostali wyróżnieni medalem. Choć tak naprawdę doping kibiców sprawił, że każdy z nich mógł poczuć się szczególnie.

Podczas imprezy pojawili się także wybitni sportowcy, którzy przybyli na nasze zaproszenie. Jednym z nich był nasz kolega ze szkolnych lat biegania w jednym klubie, Policzanin Bartek Nowickiaktualny Mistrz Polski oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy, Rafał Wójcik-wielokrotny medalista Mistrzostw Poski, Olimpijczyk z Sydney, Łukasz Chyła- 2krotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich i 2 krotny srebrny medalista Mistrzostw Europy oraz srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich i „świeżo upieczony” Rekordzista Polski w rzucie młotem…Piotr Małachowski!

Kilka wspólnych zdjęć i wystartował „I BIEGU PO ZDROWIE” z udziałem ponad 150 osób pokonujących dystans ok.4 kilometrów ,biegnąc lub rywalizując na trasie o kijkach, aby zawodnicy uzyskali dobre wyniki i mieli zwiększoną motywacje podczas biegu postanowiliśmy wspierać ich pokonując całą trasę biegu wraz z nimi – mówią Bartosz Nowicki i Rafał Wójcik.

Zwycięzcami I BIEGU PO ZDROWIE zostali Policzanka Paulina Wasielewska oraz zwycięzca ULTRAMARATONU sprzed tygodnia na dystansie 147km ze Szczecina do Kołobrzegu Kamil Tarnowski. Konkurencje Nordic Walking wygrał Szczecinianin Grzegorz Małowiecki oraz Policzanka Maja Więcek.

To nie był jednak koniec imprezy…

Aby ukazać, że sport to nie tylko rywalizacjia, ale też i przede wszystkim Zdrowie i dobra zabawa dla zarówno całych rodzin jak i przyjaciół zorganizowaliśmy bieg FOR FUN na dystansie 100metrów. Konkurencja polegała na pokonaniu tego dystansu w…klapkach! Pomysłów na urozmaicenie i nadanie jeszcze większego „fun-u” wśród prawie 50 startujących uczestników nie brakowało, aby nie puścić zawodników „na boso” rozlosowano wśród wszystkich startujących na tym dystansie 2 pary obuwia sportowego.

Oprócz pucharów dla najlepszych ,które wręczali Olimpijczycy rozlosowanych zostało ponad 70 nagród, a emocje wzmagały chwile oczekiwania. Bakcyla do biegania na pewno udało się zaszczepić wśród kolejnych, nowych osobach, a dało się to poczuć w czasie całej tej imprezy, gdzie atmosfera dopisywała do samego końca. Dowodem na to były także przeszczęśliwe miny zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zadowolenie, uśmiechy i dziesiątki ponawianych pytań o kolejną impreze sprawił, że WARTO BYŁO – mówią organizatorzy Beata i Zbyszek. Pochłonięci całą masą energii, która dali im wszyscy przybyli na Bieg uczestnicy już zbierają póki co, w głowach pomysły na przyszły rok.

« z 2 »