VIII Bieg Mikołajkowy w Policach

To była wyjątkowa edycja imprezy. Z racji obostrzeń nie było wspólnego startu. Biegacze i „kijkarze” małymi grupami pokonywali wyznaczoną trasę. Kto nie mógł przyjechać do Polic, mógł pobiec lub pomaszerować na własnej trasie.

JAK CO ROKU ZAPLANOWALIŚMY WIELKĄ ŚWIĄTECZNĄ ZABAWĘ, CUDOWNĄ ATMOSFERĘ, KOLĘDY W TLE, PYSZNY POCZĘSTUNEK NA MECIE – MÓWI ZBIGNIEW POKRZYWIŃSKI, ORGANIZATOR MIKOŁAJKOWEGO BIEGU W POLICACH. NIESTETY W TYM ROKU RZECZYWISTOŚĆ OKAZAŁA SIĘ INNA I DALEKO ODBIEGAJĄCA OD NASZEJ WIZJI. SPOWODOWANE JEST TO OBOSTRZENIAMI WPROWADZONYMI W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ – 7 LISTOPADA WESZŁA W ŻYCIE NOWELIZACJA ROZPORZĄDZENIA, KTÓRA OD DNIA 29 LISTOPADA BR. USTANAWIA M.IN. ZAKAZ ORGANIZOWANIA I PRZEPROWADZANIA WYDARZEŃ SPORTOWYCH W TYM IMPREZ BIEGOWYCH. 

Jedynym możliwym do zaakceptowania rozwiązaniem była dla nas  znana już bardzo dobrze formuła biegu wirtualnego. Aby wziąć udział w wirtualnym Biegu Mikołajkowym w dniach 5-20 grudnia br. zawodnicy/czki mieli możliwośc pokonania trasy 5km lub 10km, udokumentować swój start robiąc zdjęcie, a później pochwalić się nim w komentarzu na fanpage’u. Trasę swojego biegu można było wyznaczyć w swojej miejscowości, a w dniach 5-6 grudnia można było przebiec  i skorzystać z pięknej trasy polickiej Puszczy Wkrzańskiej. Dodatkow przewidzianą atrakcją było STUDIO LIVE, które poprowadzone zostało 6 grudnia na fanpage’u. Uczestnicy i ich rodziny mogli obserwować o godz  (11, 12, 13, 14) naszych, zaproszonych ciekawych gości oraz wziąć udział w  konkursach (M.IN. LOSOWANIE ROWERU DLA DZIECI) .

– To był rodzinny bieg, państwo Flinstonowie – Wilma i Fred. Bardzo dobrze zorganizowane, że wcześniej odebraliśmy sobie pakiety. Trasa super oznaczona. – Spocony i zadowolony również, chociaż wiadomo, że ta edycja była trochę inna. Mimo wszystko zmęczenie, radość, endorfiny te same. – Polecamy wszystkim, ruszajcie się i na trasę – mówili uczestnicy.
To była dla nas ciężka organizacja tegorocznj edycji, dzięki trudnością jakie napotkaliśmy urośliśmy w siłe! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej edycji i przede wszystkim naszym sponsorom : Partner Głowny – Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Polise S.A, Patron Honorowy : Powiat Police oraz Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiemu, Patron Odżywkowy – ALE Active life Energy,  Sponsorom: Decathlon Szczecin, Eco Pol, Magnolia gabinety Dentystyczne, Nadleśnictwo Trzebież oraz firmie ubezpieczeń na życie UNUM.  

Do śnieżnego zobaczenia na IX edycji Biegu Mikołajkowego w roku 2021!

Organizatorem Biegu Mikołajkowego było Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Team w Policach.

Wszystkie zdjęcia z biegu:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=KrywanFoto&set=a.3518394474882573