O nas

O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie BiegamBoLubię Team Police w dniu 12 maja 2016 roku zostało wpisane do ewidencji klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia, których statut nie przewiduje prowadzenia działaności gospodarczej, prowadzonej przez Starostę Polickiego. Znajduje się pod pozycją 28/14 klub sportowy o nazwie Stowarzyszenie BiegamBoLubię Team Police z siedzibą w Policach przy ul. Roweckiego 50/8.

BiegamBoLubię Team Police

Z Polic pochodzą wybitni  sportowcy, mistrzynie polski w siatkówkę, piłkarze i nie tylko.. warto przypomnieć wybitnych biegaczy Lewandowskiego Marcina i Bartosza Nowickiego.

Bieganie zrobiło się tak modne na całym świecie? Nie! Po prostu zaczęliśmy dbać o swoje Zycie, swoje zdrowie, swój sposób odżywania się.. dlatego chcemy aby kolejna dyscyplina sportu wyróżniała Police w Polsce!

BiegamBoLubię to ogólnopolska akcja wzięła swój początek od audycji nadawanej na antenie Programu III Polskiego Radia od czerwca 2010 roku, autorstwa dziennikarzy: Krzysztofa Łoniewskiego, Adama Kleina (z portalu bieganie.pl) oraz Pawła Januszewskiego (byłego wybitnego lekkoatlety, a ówczesnego członka Zarządu PZLA.

Podstawą stworzenia akcji BBL był cel promowanie sportu – w tym biegania na świeżym powietrzu na stadionach. Przede wszystkim w akcji może  wziąć udział każdy!

Jak trafiła akcja do Polic?

34 tysięczne miasto Police wystartowało jako 41 stadion w Polsce(dziś jest ich ponad 80) od dnia 6.10.2012r. spotykają się w każdą Sobotę o 9.30,zajęcia prowadzili rodzeństwo Beata i Zbigniew Pokrzywińscy. Kiedyś to ktoś nam wczepił bakcyla biegowego (biega ich cała rodzina) dziś to My chcemy wczepiać bakcyla innym. Aktualnie zajęcia odbywają się w każdy Poniedziałek o 19:00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ul. Piaskowej 97. Na pierwsze zajęcia przyszło 5 osób, dziś grupa sięga już ponad 50 osób.

Jak do tego doszło?

Przede wszystkim pocztą pantoflową! To Nasi uczestnicy zasługują na pochwałę! To Oni wyciągają swoich znajomych, sąsiadów, przyjaciół i rodziny na nasze zajęcia. Przychodzą do Nas pary, małżeństwa i całe rodziny.

Jak stworzyliśmy taki duży TEAM?

Nie poddaliśmy się! Chcieliśmy się rozwijać, swoją wiedzę i pasje ukazywać innym! Biegamy, biegamy, biegamy.. nie do końca bieganie jest nudne! Uatrakcyjniać zajęcia, grami i zabawami z dzieciństwa-bo każdy z Nas chce tam czasami ,,uciec”. Taką ,,wisieńką na torcie” są Nasi zawodnicy, ich charaktery, ich przyjaźń i serdeczność do innych.

Nasze hasło ?

RADOŚĆ ! PASJA ! PRZYJAŹŃ !

Dla kogo są zajęcia?

Tak! Dla Ciebie! Czytasz artykuł siedzisz w domu? Po co! Życie jest piękne, gdy żyjemy z innymi i w dodatku swój wolny czas spędzasz na sportowo. Przede wszystkim zajęcia są dla osób które zaczynają swoją przygodę z bieganiem! To Oni stawiają u Nas swoje pierwsze kroki- relacjonuje trenerka Elwira Jóźwiak.

Na tym koniec? Nie!

Chcemy więcej dużo więcej!- takie słowa padały często przez naszych uczestników na zajęciach. Dlatego od 12 maja 2014 roku  istniejemy prawnie już jako Stowarzyszenie BiegamBoLubię Team Police (skrót . BBL Team Police).

Co robimy ?

Prócz wspólnych treningów wyjeżdżamy reprezentować naszą policką grupę BBL Team Police w różne zakątki Polski i nie tylko.. zwiedzamy również największe europejskie miasta. Zwiedzilismy już biegowo między innymi : Barcelone, Sofię, Rzym, Hamburg, Berlin i wciąż szukamy nowych inspiracji. Mało tego w  roku 2015 zaprzyjaźniliśmy się z polickim klubem morsów i czasami w zimową porę kończymy trening wskakując do lodowatej wody.

Z inicjatywą stworzenia ,,BBL Team Police” wyszedł Zbigniew Pokrzywiński. Nie mogłem uciszyć naszych podopiecznych wciąż chcieli więcej i chcą więcej! Od kilku lat kiedy prowadzimy akcję, organizujemy imprezy sportowe m.in. : Bieg Mikołajkowy w Policach.

Dzięki temu marka BiegamBoLubię Team Police jest rozpoznawalna.

O mnie:

Zbyszek biega od 20 lat. – Od dziecka uprawiałem różne sporty – piłkę nożną, pływanie, jazdę na rowerze, biegi na orientację, sporty walki, sporty ekstremalne. Część z nich uprawiam do dziś, ale to właśnie bieganie daje mi to „coś”, co pozwala poczuć, że żyję – mówi Zbyszek. – Poprzez ,,Biegam Bo Lubię”, chciałbym swoją wiedzę, doświadczenie i pasję, zdobyte dzięki trenerom przekazać tym, którzy stawiają kroki w bieganiu.

Elwira:

Mój „romans ” z bieganiem trwa od paru lat. Ciągła potrzeba ruchu oraz mnóstwo biegowych przyjaciół zaszczepiło we mnie pasje do tego sportu. Bieganie stało się sposobem na dobre samopoczucie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Uczy wytrwałości w dążeniu do celu, odwagi. Dziś poprzez fundacje Biegam Bo Lubię, chciałabym uświadomić, że nigdy nie jest za późno żeby zacząć. To może być sposób na życie, na poznanie samego siebie. Zapewniam że uśmiech będzie Ci towarzyszył przy każdym zdobytym kilometrze! 🙂

Jak zaznaczają wiedzą, że Ta forma wypoczynku jest prostym sposobem wyrwania się z domu i odnalezienia chwili, gdzie możemy poczuć się wolni od zabieganego życia. Coś takiego jest w bieganiu, że chcemy zarażać nim innych. Wierzymy, że ten typ zmęczenia jest bezwzględnie korzystny dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. Bieganie sprawia nam taką przyjemność, że uważamy, że ludzie dzielą się na tych, którzy biegają i tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że chcą biegać.

Zapraszamy wszystkich, zajęcia są bezpłatne, bez zapisów wystarczy przyjść w dresie.Przyjdź i przekonaj się  Sam znaczenia słów ,,Biegam Bo Lubię”. Zajęcia w Policach będą odbywać się na stadionie OSiR przy ulicy Piaskowej 97 w każdy Poniedziałek o 19:00. Do zobaczenia !