VII Bieg Mikołajkowy w Policach

W niedzielę 1ego grudnia br. wPolicach można było poczuć się wyjątkowo, jak w bajce! Kolorowe postaci z filmów i disnejowskich bajek, elfy, skrzaty, renifery, śnieżynki i mikołaje… a to wszystko za sprawa Biegu Mikołajkowego w Policach! Impreza ta stała się już tradycją naszego regionu i co rok wprowadza nas w niesamowitą atmosferę zbliżających się ŚwiątBożegoNarodzenia.Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego wydarzenia jest StowarzyszenieBiegambolubięTeam Police na czele ze Zbigniewem Pokrzywińskim.

„Pomysł na Bieg Mikołajkowy zrodził się w mojej głowie już dawno temu. W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo zabiegani, brakuje nam czasu na codziennie przyjemności, na chwilę dla siebie, czy zwykłą zabawę i integrację z innymi. Bieg Mikołajkowy idealnie wpisuje się w nadchodzący świąteczny czas i jest doskonałą okazją do spędzenia czasu w gronie znajomych i rodziny, a przy tym niesienia bezinteresownej pomocy innym.” – mówi Dyrektor Biegu.

Bieg Mikołajkowy to tradycyjnie: bieg główny (10 km), marsz nordic walking (5 km) oraz biegi dla dzieci (200, 400, 800m). Trasa niezmiennie prowadziła przez malownicze Lasy Państwowe Puszczy Wkrzańskiej. Od kilku lat dodatkową atrakcją, w której można wziąć udział jest Świąteczna Sztafeta Marzeń – jest to bieg sztafetowy, gdzie role pałeczki pełni… średniej wielkości drzewko choinkowe! Konkurencja ta przysparza wiele emocji, trzeba to zobaczyć na żywo! VII Bieg Mikołajkowy przyciągnął ponad 1800 uczestników, w tym rekordową ilość dzieci (500 biegających elfików!). Jak co roku zawodnicy otrzymali bogaty, wypełniony po brzegi pakiet startowy, a po przekroczeniu linii mety okolicznościowy medal. W tym roku motywem przewodnim imprezy była postać świątecznego ciasteczka, a to wszystko za sprawą zwycięskiej kreacji z ubiegłego roku, gdzie pierwsze miejsce na podium zajęła zawodniczka przebrana właśnie za ciasteczko.

Rokrocznie niepowtarzalną atmosferę Biegu Mikołajkowego tworzą najmniejsze szczegóły: będąca sercem imprezy kolorowo przystrojona hala sportowa, stoły wyścielone białym obrusem, pięknie udekorowane choinki, świąteczny poczęstunek dla każdego z zawodników w postaci pierogów i barszczu, kolędy lecące w tle czy unoszący się zapach mandarynek. Jednakże największą rolę pełnią tutaj sami uczestnicy biegu – to oni wykazują się niemałą kreatywnością, by konkurować ze sobą w kategorii Przebierańców! Wyobraźnia uczestników nie miała żadnych ograniczeń! Ciężko było wybrać zwycięską kreację, ostatecznie jednak na podium kategorii przebierańców stanęli: Lalka Barbie i Ken, Panna Młoda, i ktoś tam, a w kategorii przebierańców drużynowych: . Tak barwne, kolorowe towarzystwo sprawia, że można było poczuć się jak w najprawdziwszej Krainie Śniegu co można było zauważyć po szerokich uśmiechach, które malowały się na twarzach dzieci, ale też rodziców.Nic dziwnego, że Bieg Mikołajkowy w Policach stanowi jedną z największych imprez w naszym województwie, a do tego z roku na rok uczestników przybywa! Police w ten jeden dzień, w pierwszą grudniową niedzielę stają się polską Laponią!

Zwycięzcą tegorocznego Biegu Mikołajkowego został Arkadiusz Minko, który wyprzedził Wojciecha Piwowarczyka i Kamila Bieńka. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Beata Białek, która pokonała Małgorzatę Szabałowską oraz Agatę Kamińską.

Jeśli chodzi o Mikołajkowy Marsz Nordic Walking, mogliśmy tutaj obserwować wyścig najlepszych zawodników z naszego województwa, którzy za miejsca na podium otrzymali złote, srebrne i brązowe kije! Miejsca na podium Mikołajkowego Marszu Nordic Walking kształtują się następująco: zwyciężył Piotr Brzozowski wyprzedzając Marka Dołęgowskiego i Grzegorza Nakoniecznego, wśród pań najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Zgraja, która wyprzedziłaIzabelę Okrzesik – Frąckowiak i Małgorzatę Szymską.Dodatkową nagrodę, olbrzymi puchar otrzymał Pan Matek Dołęgowski, który co rok startuje w Biegu Mikołajkowym i pięć razy z rzędu stawał na najwyższym stopniu podium!

Impreza oprócz charakteru sportowo – rekreacyjnego miała również charytatywny – dochód ze ŚwiątecznejSztafety Marzeń, a także biegów dla dzieci został przekazany na pomoc dla Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie. W trakcie imprezy została zorganizowana również paczka dla Hospicjum Świętego Jana Ewangelisty oraz kiermasz ciast na rzecz Kajetana Majewskiego, który potrzebuje środków na kosztowną terapie. Ze sprzedaży ciast udało uzbierać się prawie 5 tysięcy złotych! Biegacze pokazali tutaj swoje ogromne serca i chęć niesienia pomocy innym.

„Kolejna już, siódma edycja naszego ukochanego Biegu Mikołajkowego przechodzi do historii, pomimo tego jak wiele pracy i wyrzeczeń wymaga zorganizowanie takiego przedsięwzięcia, co roku utwierdzamy się w przekonaniu, że warto to robić! Serdecznie dziękuję wszystkim Sponsorom i Instytucjom, które wsparły nasz Bieg, a także ogromne podziękowania Stowarzyszeniu Biegambolubię Team Police, które po raz kolejny udowodniło, że chcieć to móc!” – mówi Zbigniew Pokrzywiński.

Głównym Sponsorem VII Biegu Mikołajkowego w Policach była Grupa Azoty S.A. Bieg otrzymał także wsparcie od Pomorza Zachodniego w ramach Programu Społecznik. Oprócz tego wydarzenie wsparły Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza, Nadleśnictwo Trzebież oraz firmy i lokalne przedsiębiorstwa (DGS, Enea Operator, Gabinety Dentystyczne Magnolia, Decathlon).

Wyniki biegu:
Wyniki biegu VII BIEG MIKOŁAJKOWY
Wyniki biegu VII MARSZ MIKOŁAJKOWY

Zdjęcia z biegu: