Bieg Z Jajkiem

Bieg z Jajkiem – nasza wielkanocna tradycja

WIELKA SOBOTA – przedostatni dzień Wielkiego Tygodnia. W kościele rzymskokatolickim jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa.  Tradycyjnie w tym dniu błogosławi się pokarm na stół wielkanocny. Większość z nas udaje się do kościoła, ale są też ,,zapaleńcy” biegania..

W każdą sobotę roku o 9:30 odbywają się zajęcia BiegamBoLubię, gdzie wszyscy mieszkańcy z powiatu polickiego mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach biegowych.

Tym razem była również niespodzianka. Na treningu pojawił się organizator ,,IV Plebiscytu ,,Nagrody Asów 2016”im. Ryszarda Mielczarka i chciał osobiście wręczyć nagrodę dla Zbigniewa Pokrzywińskiego który jest organizatorem ,,Biegu Mikołajkowego w Policach”.  To właśnie ekipa BiegamBoLubię Police zwyciężyła w konkursie IMPREZA SPORTOWO-REKREACYJNA !

Nawet w Wielką Sobotę ekipa BiegamBoLubię Police prowadzi zajęcia! Są jednak one nietypowe..

W dzisiejszych zajęciach wzięło udział blisko 30-stu osób. Staramy się urozmaicać treningi, od 3 lat na zajęciach w WIELKĄ SOBOTĘ organizujemy dodatkowy ,, Bieg z Jajkiem”. Uczestnicy zajęć do pokonania mają jedno okrążenie wokół stadionu OSiR w Policach – dystans 400m. Warunkiem jest jednak dobiegnięcie do mety z jajkiem na łyżeczce !

Walka trwa do samego końca i to właśnie na ostatnich 100m upada najwięcej jajek..

Zwycięzcą biegu został Krystian Petersburski ,zaś zwyciężczyniom Marta Binder.

Dodatkowo były dwie klasyfikacje: najpiękniejsze jajko i najsmaczniejsze !

Zwycięzcami w tej konkurencji zostali : Piotr Madrak  oraz Gabrysia Mikulska, która przebrana była za pięknego pisklaka.

Jesteśmy zwariowanymi ludźmi którzy chcą robić coś w życiu! Mając takich uczestników zajęć, możemy zrobić wszystko : morsujemy, pływamy kajakami, podróżujemy, bawimy się i pasją chcemy zarażać innych.. zapraszamy wszystkich mieszkańców Polic i okolic na wspólne treningi ! Zaczynasz biegać, przyjdź i dołącz do Nas !