14. PZU Półmaratonie w Warszawie

Ogromny frekwencyjny i organizacyjny sukces towarzyszył tegorocznej edycji PZU.Półmaratonu Warszawskiego. Tym bardziej, iż warszawski bieg otrzymał prestiżową odznakę Silver Label IAAF, którą nagradzane są tylko biegi o najwyższym standardzie.

31 marca na starcie stanęło niemal 13 tys. zawodników wśród nich było także sześciuczłonków polickiego klubu BiegamBoLubię.Policcy biegacze pojawili się w Warszawie w sobotę, po odebraniu pakietów w biurze zawodów znajdującym się w hali Torwar i krótkim zwiedzaniu miasta przygotowali się do niedzielnego startu.

14. PZU Półmaraton Warszawski był doskonałą okazją do rozpoczęcia wiosennego sezonu biegowego i możliwością zweryfikowania zimowych przygotowań (lub ich brakuJ).

Policcy biegacze wraz z uczestnikami z 64 krajów zmierzyli się z dystansem 21,0975 km.

Swój najlepszy czas wybiegała Adriana Kamińska (1:52:21), wielotygodniowe treningi i przygotowania zaowocowały zasłużonym sukcesem. W Warszawie pobiegli także Mariusz Kopaniecki (1:57:51), Justyna Celary (2:01:28) i Sylwia Kukurowska (2:04:34). Na biegu świetnie spisały sięrównież dwie debiutantki Krystyna Żurawska (2:19:57) i Kinga Mazurczyk (2:29:12).

Start półmaratonu zlokalizowany był na Nowym Mieście przy stadionie Polonii, meta zaś przy Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Trasa wiodła przez Żoliborz, Pragę i Powiśle. Pomimo pięknej pogody w niedzielę rano warszawski ratusz alarmował, aby unikać aktywności fizycznej ze względu na smog. Nie przeszkadzało to zarówno biegaczom jak i licznie zgromadzonym kibicom.

Swoim uczestnictwem w półmaratonie można było wesprzeć liczne cele charytatywne. Sylwia Kukurowska wzięła udział w akcji #BiegamDobrze i wraz z dobroczyńcami wsparła Fundację Rak’n’Roll.

To już kolejne poważne Imprezy Sportowe w jakich wzieli udział zawodnicy BBL Team Police, w Styczniu swój ślad pozostawiliśmy w Maroko, a w Marcu na Majorce. Teraz czas na przygotowanie do realizacji kolejnych biegowych celów – relacjonuje Prezes Zbigniew Pokrzywiński. Zapraszamy innych mieszkańców Polic i okolic. Przyłącz się i zacznij swoją przygotę z nami! Radość! Pasja! Przyjaźn! Do zobaczenia!

Serdecznie zapraszamy na nasze treningi i wspólne wyjazdy!

www.biegambolubiepolice.pl