XXI Choszczeńska Dziesiątka – 2018

BBL podbiło Choszczno!

O Stowarzyszeniu BiegamBoLubię Team Police jest głośno już od kilku lat. Trenują wspólnie, wyjeżdzają na zawody, zwiedzają i wspólnie również biesiadują.

W dniu 9 września 2019 roku drużyna BBL Police wybrała się busem do Choszczna.

Drużyna miała przyjemność wziąć udział w XXI Biegu Choszczeńska Dziesiątka. Organizatorami biegu od 2015 roku jest Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Niagara, na czele którego stoi Paweł Czapiewski olimpijczyk i aktualny rekordzista Polski na 800 m.

W Choszcznie barwy klubu reprezentowało 10ciu zawodników. Choć w tej imprezie wzięli udział po raz pierwszy, to z pewnością nie ostatni! Po niedługiej podróży (Choszczno oddalone jest około 150km od Polic) biegacze dotarli na miejsce, odebrali swoje pakiety startowe, wypili ciepłą kawkę na pobudzenie i szykowali się do wyścigu.

Start biegu głównego na dystansie 10 km odbył się o godz 12:00. Była to wyjątkowa edycja tego biegu, gdyż w XXI Choszczeńskiej 10  wystartowała rekordowa ilość zawodników (647!), a w dodatku rekordowa ilość biegaczy pochodzących z Choszczna – 98 miejscowych biegaczy przekroczyło linię mety. W klasyfikacji generalnej bezkonkurencyjnym okazał się WOJCIECH PIWOWARCZYK, natomiast wśród pań wygrała SYLWIA RACINOWSKA z Gryfina.

Impreza została zorganizowana bardzo profesjonalnie. Trasa przebiegiała wokół jeziora, była bardzo malownicza i przyjemna do biegania. Na mecie dla każdego zawodnika czekały medale. Poczęstunek w postaci zupki, kiełbaski i pysznego ciasta znajdował się w strefie biegacza, gdzie stworzyło się małe przytulne miasteczko biegaczy. Brawa dla organizatorów! Dużo włożonej pracy i ciężkich chwil niewidocznych dla wszystkich zaowocowały i odniosły swój historyczny sukces w postaci frekwencji oraz zadowolonych biegaczy – między innymi tych z BBL Team Police. Dziękujemy!

Wyniki BBL Police :

Wyniki naszych BBL owiczów z XXI Choszczeńskiej Dziesiątki:

Drużynowo tuż za podium – 4 miejsce

9 – ty open Zbigniew Pokrzywiński  ( 3 mjsc w kat. służb mundurowych ) czas 36:25

14 – ty open Paweł Pawlisiak czas 36:53

98- open Mariusz Dołęgowski czas 44:16  ( REKORD ŻYCIOWY ) poprawiona o ponad minutę i to w urodziny żony

Chmielewski Janusz czas 45:13 ( 3 miejsce w kategorii wiekowej )

Kotowski Dominik czas 46:54

Krzysztof Butryn czas 47:02

Kamińska Adriana czas czas 53:29

Chmielewska Agnieszka czas 55:34